Chitlapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33BSBPA5951Q1ZK
Call 07949326088 89% Response Rate
Send Enquiry
| Motor Power | 5 HP |
| Blade Material | Galvanised Steel |
| Blower Type | Centrifugal Blower |
| Mounting Type | Flange |
| Usage/Application | Industrial |
| Electric Current Type | AC |
| Fan Speed | 1230 rpm |
| Wheel Diameter | 200 mm |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing Type | Color Coated |
View Complete details