Chitlapakkam, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33BSBPA5951Q1ZK
Call 07949326088 89% Response Rate
Send Enquiry
| Power | 12HP |
| Pressure | High Pressure |
| Body Material | Mild Steel |
| Voltage | 230 V |
| Power Source | Electric Blower |
| Blower Type | Roots Blower |
| Speed | 1800 RPM |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Fan Speed | 2000 rpm |
| Blower Type | Turbo Blower |
| Power | 1 HP |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
View Complete details